Ballina Lajme Kosova 1117 qytetarë u gjobitën për mosmbajtje të maskës

1117 qytetarë u gjobitën për mosmbajtje të maskës

Disa nga qytetarët e Republikës së Kosovës po vazhdojnë të mos e respektojnë Ligjin anti-COVID-19.

Në vetëm 24 orët e fundit Policia ka raportuar se kanë shqiptuar 1117 tiketa për mosrespektim të masave antikoronavirus.

“1117 tiketa të shqiptuara në bazë të Ligjit COVID-19”, thuhet në njoftimin e PK-së. 

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...