Ballina Lajme Kosova ​Thaçi flet për zgjedhjet: Do ta respektoj Kushtetutën

​Thaçi flet për zgjedhjet: Do ta respektoj Kushtetutën

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur rreth mundësisë së shkuarjes së vendit në zgjedhje të reja, pas rrëzimit të Qeverisë Kurti.

Ai gjatë emisionit Pressing në T7, ka thënë se janë dy mundësi për mbajtjen ose jo të zgjedhje të jashtëzakonshme.

“Qëndrimi im do të jetë kushtetuese dhe ligjor. Janë dy mundësi, zgjedhjet – një dhe shmangia – dy. Unë do ta respektoj në përpikëri ligjet dhe Kushtetutën, dhe procesi do të jetë plotësisht transparent. Nesër do ta prezantojë qëndrimin tim dhe askujt nuk do t’i hyj në hak dhe për këtë opinioni do të jetë i sigurt. Nuk kam asnjë anim për parti politike”, ka thënë presidenti Thaçi.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...