Ballina Lajme Kosova ​‘As ndërmend nuk më vjen të jap dorëheqje nëse më thërret Haga’

​‘As ndërmend nuk më vjen të jap dorëheqje nëse më thërret Haga’

Presidenti Hashim Thaçi ka ritheksuar se deri më tash nuk ka pasur ftesë nga Haga.

Ai ka thënë se nuk është ‘evlia’ ta di nëse do të ketë ose jo ftesë, por e ka pranuar se nëse do të ketë, atëherë do t’i përgjigjet sikur të gjithë bashkëluftëtarët e tij të UÇK-së.

Derisa e ka thënë preras se nuk do të heqë dorë nga posti i presidentit.

“As ndërmend nuk e kam. Pse të shkojmë te shtëpia, pasi nuk jeni të akuzuar. Nuk kam asnjë arsye të shqetësohem. Nëse më vjen ftesa, do t’i përgjigjem”, është shprehur Thaçi në T7, teksa ka bërë të ditur se deri më tash nuk ka pasur asnjë ftesë nga Gjykata Speciale në Hagë. 

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

Mesut Ozil ka kompletuar javë më parë transferimin tek gjiganti turk Fenerbahce.Mesfushori turko-gjerman është pritur si mbret në Turqi, por ende nuk...

Nëntë llojet e dhimbjeve të trupit që lidhen me emocionet dhe gjendjen mendore

Një nga gjërat që mjekësia e vendeve perëndimore e injoron është lidhja mes trupit dhe mendjes sonë, shpirtit dhe emocioneve tona. Ndryshe...

Sot mot me diell dhe vranësira, vikendi me shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare, më të theksuara...

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...