Ballina Lajme Kosova ​Abazi ‘i gjuhet” LDK-së: Pa Vjosën, LDK nuk do të merrte aq...

​Abazi ‘i gjuhet” LDK-së: Pa Vjosën, LDK nuk do të merrte aq shumë vota

Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës Haki Abazi ka akuzuar Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Isa Mustafën se është shndërruar në ‘patericë’ të presidentit Hashim Thaçi.

Ai gjatë emisionit Debat të televizionit publik ka thënë se lidershipi i LDK-së në vazhdimësi ka mbështetur Thaçin rreth asociacionit të komunave dhe çështjeve tjera të ngjashme.

Madje, ai ia ka rikujtuar LDK-së se sikur të mos ishte Vjosa Osmani, atëherë kjo parti nuk do të merrte numrin e votave totale në zgjedhjet e 6 tetorit.

“Isa Mustafa sot bashkë me Hotin e Veliu janë kapitenët që e çojnë anijen drejt PDK-së dhe PAN-it. Ata janë të interesuar të mbajnë kapjen e shtetit dhe të punësojnë njerëz të familjarëve të tyre”, është shprehur Abazi.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.