Aktuale nga Lugina

Kosova

Shqipëri & Maqedoni

- Artikull i sponzorizuar -

Sport

PSG “turbullon” mendjen e Ramosit, i ofron pagë “faraonike”

Në planet e Paris Saint Germain nuk është vetëm Lionel Messi. Presidenti Al-Khelaifi po punon gjithashtu për një tjetër objektiv të madh:...

Zyrtare: Dënohet Antonio Conte

Trajneri i Interit, Antonio Conte është dënuar nga Komisioni Disiplinor me dy ndeshje mos-menaxhim.Conte ishte ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen...

Barcelona publikon listën e futbollistëve të ftuar për Vallecanon, ky është vendimi për Lionel Messin

Barcelona ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Vallecanos.Katalunasit momentalisht pozicionohen në vendin e tretë në La Liga dhe...

Shkencë & Teknologji

- Artikull i sponzorizuar -

Shëndetësia

Problemet që ndotja i shkakton lëkurës

Studime të shumta kanë lidhur ndotjen me problemet e lëkurës duke përfshirë urtikarie, puçrra, plakje të parakohshme të lëkurës dhe gjendje inflamatore...

Pastroni veshkat tërësisht me kurën natyrale të qepës

Veshkat janë të rëndësishme për nxjerrjen e toksinave dhe helmeve ushqimore jashtë organizmit. Procesi i pastrimit të organizmit është mjaft kompleks dhe...

“Burri me Covid, por gruaja jo”: Shkenca shpjegon rastet e tilla

Kanë jetuar nën një çati, por njëri prej bashkëshortëve është infektuar dhe tjetri jo, ndonëse ka qenë në kontakt të drejtpërdrejtë duke...

Madhësia e bebes së syrit tregon nivelin e inteligjencës

Mund të mësoni shumë nga një person vetëm duke e shikuar drejt në sy.Në fakt, lojtarët e pokerit shpeshherë i mbulojnë sytë...

Studimi i fundit: Ja cilat janë katër vitaminat që ulin efektet e koronavirusit

Studimi i fundit: Ja cilat janë katër vitaminat që ulin efektet e koronavirusitNjë studim i ri tregon se nivelet e ulta të...

Pse shumë njerëz po konsumojnë kafe me limon? Ky është efekti i saj

Shumë njerëz nuk mund ta nisin ditën pa kafe. Ajo thuhet se rrit kreativitet dhe rrit përqendrimin. Limoni nga ana tjetër, është...
- Artikull i sponzorizuar -
- Artikull i sponzorizuar -