Aktuale nga Lugina

Kosova

Shqipëri & Maqedoni

- Artikull i sponzorizuar -

Sport

K.F. Lugina mer një pikë me shumë vlerë në Javën e 2 të Ligës

Java e 2-të e Ligës së Rrethit të PçinjesMineralac 1-1 K.F.LUGINA ...

Një superlajm për K.F. Luginën – Fillon rrugëtimi në Ligën e futbollit të Kosovës

Klubi i Futbollit Lugina, fillon sfidën e re, rrugëtimin e ri, tash e tutje do të jetë pjesë e Futbollit në Kosovë....

K.F. Lugina fillon sezonin me këmbë të mbarë

Fillim i mbarë nga Klubi jonëJava e 1-të e Ligës së Rrethit të PçinjesK.F.Lugina 2-1 Južna Pruga ...

Shkencë & Teknologji

- Artikull i sponzorizuar -

Shëndetësia

Rreth 23% e vdekjeve nga ndotja mjedisore, Shqipëria renditet e dyta në Europë

Rreth 23% e fataliteteve në vendin tonë shkaktohen si pasojë e ndotjes mjedisore. Një studim i Agjencisë Europiane të Mjedisit e ka...

Çfarë i Ndodh Mëlçisë nga Konsumi i Proshutës Dhe Sallamit – Çfarë Rekomandohet

Konsumi i mishrave të përpunuar siç janë sallamrat, proshutat dhe salçicet, rrisin rrezikun e sëmundjeve të mëlçisë apo rezistencës ndaj insulinës, që...

Studimi/ Helmi i bletës vret qelizat agresive të kancerit të gjirit në 60 minuta

Për mijëra vjet, njerëzit kanë përdorur mjaltë, propolis dhe helm nga bleta europiane ‘Apis mellifera” si ilaçe. Kohët e fundit, shkencëtarët kanë...

Ilaçi i mrekullisë: Nxjerr sekrecionin e mukozës nga mushkëritë, lehtëson frymëmarrjen, pengon kollën e fortë!

Vera e vonë dhe fillimi i vjeshtës mund të bëhen të tmerrshme për njerëzit të cilët përballen me alergjitëPastaj kur i shtohet...

Dëshironi t’i largoni të gjitha pesticidet nga pemët? Përdoreni këtë përbërës

Soda e bukës largon shumicën e pesticideve nga pemët dhe perimet, duke siguruar një zgjidhje të lirë pastrimi.A i pastroni frutat dhe...

E frikshme ajo çfarë ndodh kur një mizë bie në ushqim

Kur dikush sheh një mizë brenda në ushqim me shumë mundësi e hedh, por ka disa të tjerë që nuk i kushtojnë...
- Artikull i sponzorizuar -
- Artikull i sponzorizuar -